خانه / آموزش Power BI بابازاده / درس بیست و دوم – Ribbon chart

درس بیست و دوم – Ribbon chart

Ribbon chart

این ویژوال بسیار جالب می باشد و سعی کنید از آن استفاده کنید. این ویژوال هم محورش باید زمان باشد. به مثال زیر توجه کنید. در این مثال فروش کشورها را در مقاطع زمانی ماه به ماه نشان می دهد. این ویژوال رتبه فیلدی که در legend قرار دارد را نشان می دهد. یعنی در هر ماه رتبه هر کشور را در فروش نشان می دهد.

ribbon chart

وقتی موس را روی قسمت پررنگ این نمودار قرار می دهید اطلاعات زیر را مشاهده می کنید، بعنوان مثال در فوریه ۲۰۱۴ مکزیک بیشترین فروش را داشته است.

ribbon chart

وقتی موس را روی قسمت کمرنگ قرار میدهید اطلاعات کاملی به شما می دهد، همانطور که در شکل میبینید تغییرات فروش مکزیک را اعلام می کند و همچنین تغییرات رتبه فروش این کشور هم نوشته شده است. در واقع این ویژوال دو تا محاسبات انجام داده است.

 

ribbon chart

توجه کنید که فیلدی که در legend قرار می دهید نباید خیلی زیاد باشد و هر چه کمتر باشد بهتر است.

درباره‌ی المیرا فرمانی

چندین سال تجربه کار در شرکتهای پخش و تولید دارم و در حال حاضر بعنوان کارشناس هوش تجاری فعالیت میکنم. مدرک کارشناس ارشد کامپیوتر دارم و علاقه مند به یادگیری مباحث هوش تجاری و داده کاوی هستم.

همچنین ببینید

Schedule refresh

درس هفتاد – Schedule refresh

Schedule refresh فقط برای حالت import در بانکهای رابطه ای استفاده می شود. و برای فایهای اکسل نمی باشد. بدین ترتیب می توانید یک برنامه جهت رفرش اطلاعات تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *