خانه / آموزش Power BI ماکروسافت / درس بیست و هشتم – تغییر رنگ در نمودارها و visual ها

درس بیست و هشتم – تغییر رنگ در نمودارها و visual ها

 خیلی زمان‌ها پیش می آید که بخواهید رنگهای مورد استفاده در نمودارها یا visual ها را تغییر دهید. Power BI قدرت کنترل زیادی در مورد نحوه نمایش رنگ ها به شما می دهد. برای شروع، یک visual را انتخاب کنید و سپس در قسمت Visualizations، روی paintbrush کلیک کنید.

 گزینه های زیادی برای تغییر رنگ یا فرمت visual ها وجود دارد. می توانید با انتخاب رنگ مورد علاقه خود در قسمت Default color رنگ visual را تغییر دهید.

 همچنین می توانید با فعل کردن گزینه show all بسته به نوع visual، نوار یا دیگر عناصر را تغییر رنگ دهید. با این‌کار، برای هر عنصر یک انتخاب رنگ ظاهر می شود.

 همچنین می توانید رنگ را بر اساس یک مقدار یا اندازه تغییر دهید. برای این کار، یک فیلد را داخل بخش color saturation در بخش Visualizations رها کنید. ‌‌‌‌(توجه داشته باشید که این گزینه در بخش field well قرار دارد، نه در بخش paintbrush).

 همچنین می توانید از آن مقادیر برای ایجاد قوانین استفاده کنید، مثلآ مقادیر بالاتر از صفر یک رنگ مشخص و مقادیر کمتر از آن را رنگ دیگری تنظیم کنید.

 یکی دیگر از ابزارهای مفید برای استفاده از رنگ ها، ایجاد یک خط constant line است که گاهی به آن خط مرجع یا Reference line نیز گفته می شود. می توانید مقادیر، رنگ و حتی برچسب Reference line را نیز تنظیم کنید. برای ایجاد یک constant line (و سایر خطوط جالب)، صفحه Analytics را انتخاب کنید (که شبیه یک ذره‌بین است) و سپس بخش Reference Line را گسترش دهید.

 چندین خط دیگر نیز وجود دارند که می توانید برای visual ایجاد کنید که در قسمت Analytics وجود دارند، مانند خطوط Min، Max، Average، Median ​​و percentile line.

 و در آخر، می توانید مرزی را برای visual ایجاد کنید و مانند سایر کنترل ها، می توانید رنگ آن مرز را نیز مشخص کنید.

منبع:

https://docs.microsoft.com/en-us/power-bi/guided-learning/visualizations?tutorial-step=10

درباره‌ی حمیدرضا بابازاده

تحلیلگر ارشد و متخصص هوش تجاری در اتریش هستم و تجربه کار بعنوان مشاور و مدرس BI در شرکتهای مختلف رو دارم . بیش از 1300 ساعت سابقه تدریس دوره های Python , Power BI و Microsoft BI را در آموزشگاه سماتک و مجتمع فنی تهران دارم .

همچنین ببینید

درس پنجاه – معرفی Power BI Mobile

برای پیگیری داده ها زمانی که در حال حرکت هستید، می توانید از یکی از اپلیکیشن لمسی موبایل Power BI برای دستگاه های اندروید، iOS و یا ویندوز استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *