خانه / آموزش Power BI ماکروسافت / درس بیست و نهم – اشکال، text boxes و تصاویر

درس بیست و نهم – اشکال، text boxes و تصاویر

در کنار تصاویری که با داده ها در ارتباطند، می توانید عناصر استاتیکی مانند text boxes، تصاویر و اشکال را نیز اضافه کنید تا طراحی visual گزارش های خود را بهبود بخشید. برای افزودن یک عنصر visual، از بخش Home گزینه Text Box، Image یا Shapes را انتخاب کنید.

https://docs.microsoft.com/en-us/power-bi/guided-learning/includes/media/3-10-create-shapes-images/3-10_1.png

Text boxes یا جعبه های متنی بهترین راه برای نمایش عناوین بزرگ، زیرنویس ها و یا پاراگراف های کوتاه اطلاعاتی به همراه visualizations می باشد. text box می تواند شامل لینک نیز باشند. این لینک ها را می تواند یا از طریق URL نوشته شده یا با هایلایت کردن یک anchor phrase و انتخاب کردن نماد لینک یا پیوند در قسمت text box options bar، شامل گزارش خود کنید. می توانید URL ها را در text box بگنجانید و Power BI به طور خودکار پیوند را تشخیص داده و آن را فعال می کند.

با انتخاب Image، یک پنجره باز می شود که می توانید از طریق آن تصویری را از کامپیوتر خود یا منبع شبکه ای دیگری انتخاب کنید. به طور پیش فرض، تغییر اندازه یک تصویر در گزارش شما نسبت ابعاد آن را حفظ می کند، اما می توانید این گزینه را در visual formatting options غیرفعال کنید.

Shapes یا اشکال پنج گزینه مختلف برای فرم دارند، از جمله: مستطیل ها و فلش ها. Shapes می توانند با یک مرز رنگی مات یا شفاف باشند. (مورد دوم برای ایجاد مرز در اطراف گروه های visualizations مفید است.)

https://docs.microsoft.com/en-us/power-bi/guided-learning/includes/media/3-10-create-shapes-images/3-10_2.png

منبع:

https://docs.microsoft.com/en-us/power-bi/guided-learning/visualizations?tutorial-step=11

درباره‌ی حمیدرضا بابازاده

تحلیلگر ارشد و متخصص هوش تجاری در اتریش هستم و تجربه کار بعنوان مشاور و مدرس BI در شرکتهای مختلف رو دارم . بیش از 1300 ساعت سابقه تدریس دوره های Python , Power BI و Microsoft BI را در آموزشگاه سماتک و مجتمع فنی تهران دارم .

همچنین ببینید

درس پنجاه – معرفی Power BI Mobile

برای پیگیری داده ها زمانی که در حال حرکت هستید، می توانید از یکی از اپلیکیشن لمسی موبایل Power BI برای دستگاه های اندروید، iOS و یا ویندوز استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *