خانه / آموزش Power BI ماکروسافت / درس بیست و یکم – نمودارهای ترکیبی

درس بیست و یکم – نمودارهای ترکیبی

هنگامی که می خواهید دو معیار با مقیاس های بسیار متفاوت مثل عملکرد و واحدها را مصورسازی کنید، نمودار ترکیبی یا combination chart که یک خط و یک نوار با مقیاس های مختلف است،  می تواند بسیار مفید باشد. Power BI به طور پیش فرض انواع مختلفی از نمودارهای ترکیبی را پشتیبانی می کند. از جمله این نمودار ها : نمودار خطی یا Line و نمودار ستون انباشته یا Stacked Columns هستند.

هنگامی که یک combination chart را ایجاد می کنید، یک فیلد برایShared Axis   یا محور مشترک (محور X) و سپس مقادیر برای دو فیلد شما ارائه داده خواهد شد. (در این مورد یک ستون و یک خط)  دو محور Y در هر دو طرف visualization ظاهر می شوند.

همچنین می توانید هر ستون را طبق دسته بندی آن تقسیم کنید. این کار را می توانید با با کشیدن یک دسته به فیلد ستون در پنجره Visualizations انجام دهید. هنگامی که این کار را انجام دادید، هر نوار بر اساس مقادیر درون آن دسته رنگی خواهد شد.

نمودارهای ترکیبی راه موثری برای تصویر سازی چندین معیار با مقیاس های بسیار متفاوت در یک visualization هستند.

منبع:

https://docs.microsoft.com/en-us/power-bi/guided-learning/visualizations?tutorial-step=3

درباره‌ی حمیدرضا بابازاده

تحلیلگر ارشد و متخصص هوش تجاری در اتریش هستم و تجربه کار بعنوان مشاور و مدرس BI در شرکتهای مختلف رو دارم . بیش از 1300 ساعت سابقه تدریس دوره های Python , Power BI و Microsoft BI را در آموزشگاه سماتک و مجتمع فنی تهران دارم .

همچنین ببینید

درس پنجاه – معرفی Power BI Mobile

برای پیگیری داده ها زمانی که در حال حرکت هستید، می توانید از یکی از اپلیکیشن لمسی موبایل Power BI برای دستگاه های اندروید، iOS و یا ویندوز استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *