خلاصه فصل دوم

تبریک! شما دوره ی آموزشی ایجاد یک گزارش Microsoft Power BI ، از اول کار تا اشتراک آن با دیگران را پشت سر گذاشتید.  برای مرور، بیایید نگاهی به آنچه در این فصل آموختید بیاندازیم.

 شما می توانید درPower Bi Desktop  به انواع منابع داده ای متصل شوید.  فقط باید Get Data را روی نوار انتخاب کنید و

سپس گزینه های ارتباطی زیادی ظاهر خواهند شد.

همچنین یاد گرفتیم که اتصال به بیش از یک منبع داده به آسانی با انجام Get Data دوم میسر می شود.همچنین می توانید از دکمه منبع جدید (New Source) در Power Query Editor استفاده کنید.  پنجره Navigator در Power Query Editor یک پیش نمایش از داده ها را فراهم خواهد کرد.

پس از انتخاب داده ها، می توانید با حذف ستون ها و ردیف ها، یا با ترکیب کردن اتصالات به یک مدل داده ای شکل بدهید و از آن  در گزارش خود استفاده کنید.

یاد گرفتیم که ایجاد visuals آسان است و با کشیدن fields بر روی canvas گزارش میسر می شود. سپس می توانید آن visual ها را مطابق میل خود تغییر دهید.

و پس از اینکه گزارش شما تمام شد، می توانید آن را در power BI Service با دیگران در سازمان خود به اشتراک بگذارید.

بسیار عالی! اگر به یاد پاشته باشید، چند visual ساختیم  اما سریع از آن ها گذشتیم . لینک فایل گزارش را می توانید در زیر مشاهده و دانلود کنید:

دانستنی های بسیار بیشتری دربارهه ی Power BI و Power BI desktop وچود دارند که در فصل های بعد مفصلا به آن ها خواهیم پرداخت.

.منبع:

https://docs.microsoft.com/en-gb/learn/modules/build-your-first-power-bi-report/6-summary-cleanup

درباره‌ی حمیدرضا بابازاده

تحلیلگر ارشد و متخصص هوش تجاری در اتریش هستم و تجربه کار بعنوان مشاور و مدرس BI در شرکتهای مختلف رو دارم . بیش از 1300 ساعت سابقه تدریس دوره های Python , Power BI و Microsoft BI را در آموزشگاه سماتک و مجتمع فنی تهران دارم .

همچنین ببینید

درس پنجاه – معرفی Power BI Mobile

برای پیگیری داده ها زمانی که در حال حرکت هستید، می توانید از یکی از اپلیکیشن لمسی موبایل Power BI برای دستگاه های اندروید، iOS و یا ویندوز استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *