خانه / آموزش Power BI بابازاده / درس پنجاه و چهارم – Include & Exclude

درس پنجاه و چهارم – Include & Exclude

Include & Exclude

در واقع مانند فیلترینگ عمل می کند. روی ویژوال مورد نظر، برروی قسمتی که می خواهید فیلتر کنید بعنوان مثال روی کشور مورد نظر که نمیخواهید در ویژوال نمایش داده شود کلیک راست کرده تا منوی زیر باز شود. برای اینکه آن مورد نمایش داده نشود باید گزینه Exclude را بزنید بنابراین ویژوال تغییر کرده و آن مورد را حذف می کند.

exclude

Include یعنی فقط مواردی که می خواهید نمایش داده شوند. برای این کار در ویژوال مورد نظر به کمک کلید ctrl مواردی که می خواهید نشان بدهید را کلیک کرده تا در حالت انتخاب قرار بگیرند سپس کلیک راست کرده و گزینه include را بزنید تا ویژوال شما تغییر کرده و فقط موارد درخواستی را نشان دهد.

include

اگر دقت کنید مشاهد می کنید که با این کار در نوار filters تغییرات اعمال شده است درواقع include و exclude همان کار نوار filters را می کند.

filters

درباره‌ی المیرا فرمانی

چندین سال تجربه کار در شرکتهای پخش و تولید دارم و در حال حاضر بعنوان کارشناس هوش تجاری فعالیت میکنم. مدرک کارشناس ارشد کامپیوتر دارم و علاقه مند به یادگیری مباحث هوش تجاری و داده کاوی هستم.

همچنین ببینید

Schedule refresh

درس هفتاد – Schedule refresh

Schedule refresh فقط برای حالت import در بانکهای رابطه ای استفاده می شود. و برای فایهای اکسل نمی باشد. بدین ترتیب می توانید یک برنامه جهت رفرش اطلاعات تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *