خانه / آموزش Power BI بابازاده / درس چهل و پنجم – نوار Filters

درس چهل و پنجم – نوار Filters

نوار Filters

این نوار از ورژن ژانویه ۲۰۲۰  پاور بی آی جداگانه در صفحه قرار گرفته است و در ورژن های قبلی در قسمت پایین visualization قرار داشت. می توانید فیلتر را بر روی یک ویژوال و یا یک page و یا روی همه pageها اعمال کنید.

روی هر ویژوال کلیک کنید قسمت فیلتر فعال می شود. که می توانید فیلتر مورد نظر را روی همان ویژوال اعمال کنید. همچنین در قسمت Add data fields here می توانید ستونهایی که می خواهید فیلتر کنید و در ویژوال موجود نیست را قرار دهید. بعنوان مثال تاریخ را قرار دهید و ماه مورد نظر را فیلتر کنید.

filter

در قسمت Filter on this page هر فیلتری قرار دهید روی تمام صفحه اعمال می شود. یعنی روی همه ویژوال های صفحه جاری فیلتر رخ می دهد.

اگر فیلتری را می خواهید در تمام صفحات لحاظ کنید باید در قسمت Filter on all pages قرار دهید.

با نوار فیلتر می توان ویژوال اسلایسر هم فیلتر کرد بنابراین نوار فیلتر بسیار کاربردی می باشد. در واقع اسلایسر را کاربر می تواند تغییر دهد ولی اگر بخواهیم کاربر نتواند فیلتر کند و بخواهیم فقط اطلاعات خاصی را کاربر ببیند باید در نوار فیلتر فیلد مورد نظر را فیلتر کنیم و همچنین سرعت کار هم بالا می رود.

بهتر است اگر در اسلایسر گزینه blank دیدید از طریق نوار فیلتر گزینه blank را حذف کنید تا کاربر نبیند.

Top n :

برای نشان دادن top n باید در نوار فیلتر روی فیلدی که تایپ متنی دارد در قسمت filter type گزینه top n را انتخاب کنید. در قسمت by value باید مشخص کنید براساس کدام فیلد top n را انجام دهد. و در آخر apply filter را بزنید.

top n

بعنوان مثال در شکل زیر ۵ تا از بیشترین فروش ها را نمایش دهد.

top 5

می توانید فیلترهایی که از این طریق فیلتر کرده اید را قفل و یا پنهان کنید اگر قفل کنید کاربر می تواند ببیند که چه مواردی فیلتر شده است ولی نمی تواند تغییر دهد. ولی اگر پنهان کنید کاربر اصلا متوجه فیلتر نخواهد شد. همچنین اگر قفل نکنید و پنهان هم نباشد خود کاربر می تواند این فیلترها را تغییر دهد.

lock

درباره‌ی حمیدرضا بابازاده

تحلیلگر داده و متخصص هوش تجاری در اتریش هستم و تجربه کار بعنوان مشاور و مدرس BI در شرکتهای مختلف رو دارم . بیش از 1300 ساعت سابقه تدریس دوره های Microsoft BI و PowerBI رو در آموزشگاه سماتک و مجتمع فنی تهران دارم .

همچنین ببینید

power bi report server

درس هفتاد و یکم – نصب و کانفیگ power bi report server

برای دانلود فایل باید به سایت مایکروسافت رفته و از آنجا فایل power bi report server را دانلود کنید. برای نصب باید از حالت developer استفاده کنید. جایی که report serverرا نصب می کنید حتما باید sql server engine نصب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *