خانه / آموزش Power BI بابازاده / درس چهل و نهم – Merge

درس چهل و نهم – Merge

Merge

Merge در واقع همان join در sql می باشد. در پاور بی آی ۶ حالت مرج داریم. در Left join تمام رکوردهای جدول سمت چپ می آید. در right join تمام رکوردهای جدول سمت راست را می آورد. درinner join رکوردهایی را می آورد که در هر دو جدول مقدار دارند. در full join تمام رکوردهای هر دو جدول را می آورد. در left anti رکوردهایی را می آورد که در جدول سمت چپ رکورد دارند ولی در جدول سمت راست رکورد ندارند. در right anti هم رکوردهایی از جدول سمت راست را می آورد که در جدول سمت چپ رکورد ندارند.

merge

هر گاه بخواهیم در جدولی از ستونهای دو جدول دیگر استفاده کنیم از مرج استفاده می کنیم یعنی هر وقت خواستید در کوئری های خودتان از اطلاعات جدول دیگری استفاده کنید باید از مرج استفاده کنید.

در append ستون جدید نداریم بلکه همه رکوردها را زیر هم قرار می دهد ولی در مرج تعداد ستونها زیاد می شود در واقع از جداول دیگر ستون می آورد. در واقع در مرج کردن ستونهای ما اضافه می شود و میتوانیم ستونهای لازم را از جداول دیگر بیاوریم.

دقت کنید که در مرج کردن باید ستون مشترک یعنی همان کلید اصلی و کلید خارج موجود باشد.

در صفحه پاور کوئری از تب home دکمه merg queries as new query را بزنید که در یک کوئری جدید مرج شما ساخته شود. در صفحه مرج که باز می شود جدول بالا همان سمت چپ است و جدول پایین همان جدول سمت راست می باشد که باید انتخاب کنید. در قسمت join kind نوع جوین خود را انتخاب کنید. و ستونهای مشترک را انتخاب کنید و در نهایت ok را بزنید.

merge

در کوئری جدیدی که ایجاد شده روی ستون جدید در علامت سمت راست سرستون کلیک کرده تا بتوانید ستونهای مورد نظر خود را expand کرده و به این جدول اضافه کنید.

expand

در جوین کردن ممکن است رکوردهایی داشته باشیم که مقدارشون Null باشد. در inner join رکورد null ایجاد نمی شود و همچنین در صفحه مرج مهم نیست کدام جدول بالا و کدام پایین باشد.

درباره‌ی المیرا فرمانی

Avatar

همچنین ببینید

line chart

ویژگی های نسخه power bi report server may2020-بخش سوم

دو مورد از ویژگیهای جدید ورژن may2020 عبارت است از Dual axis for line charts و Rectangle select for visuals که در اینجا توضیح می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *