خانه / آموزش Power BI بابازاده / درس چهل و ششم – دیتا سورس مدل Folder

درس چهل و ششم – دیتا سورس مدل Folder

دیتا سورس مدل Folder

از قسمت get data گزینه folder را انتخاب کنید. دکمه Browse را زده و folder مورد نظرتون را انتخاب کنید. هر folder شامل تعدادی فایل با ساختار اطلاعاتی یکسان می باشد. بعنوان مثال یک folder دارید که شامل تعدادی فایل اکسل است که فروش هر کشور را بطور جداگانه نشان می دهند. در مثال زیر folder ما شامل دو فایل اکسل می باشد.

folder

دکمه combine & transform data را بزنید. در این صورت همه فایلها را با هم تجمیع میکند. همه رکوردهای هر دو فایل اکسل را با هم به شما نشان می دهد. دقت کنید که همه فایلها باید ساختار مشابه داشته باشند مانند تعداد ستونها و تایپ دیتاها تا بتواند اطلاعات را به درستی تجمیع کند. بعد از اینکه همه فایلهای موجود را تجمیع کرد اطلاعات را به شکل زیر نمایش می دهد. در ستون source.name که خودش ایجاد کرده است نشان می دهد که هر رکوردی از کدام فایل می باشد.

power query editor

فرض کنید به فولدر شما در آینده یک فایل دیگر هم اضافه می شود باید در پاور کوئری تب home گزینه refresh preview را زده تا رفرش شود بدین ترتیب همه فایلها مجدد تجمیع می شود. بطور کلی برای اینکه اطلاعات جدید را در پاور بی آی بخواند باید رفرش کنیم.

درباره‌ی المیرا فرمانی

چندین سال تجربه کار در شرکتهای پخش و تولید دارم و در حال حاضر بعنوان کارشناس هوش تجاری فعالیت میکنم. مدرک کارشناس ارشد کامپیوتر دارم و علاقه مند به یادگیری مباحث هوش تجاری و داده کاوی هستم.

همچنین ببینید

Schedule refresh

درس هفتاد – Schedule refresh

Schedule refresh فقط برای حالت import در بانکهای رابطه ای استفاده می شود. و برای فایهای اکسل نمی باشد. بدین ترتیب می توانید یک برنامه جهت رفرش اطلاعات تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *