خانه / آموزش Power BI بابازاده / درس چهل و ششم – دیتا سورس مدل Folder

درس چهل و ششم – دیتا سورس مدل Folder

دیتا سورس مدل Folder

از قسمت get data گزینه folder را انتخاب کنید. دکمه Browse را زده و folder مورد نظرتون را انتخاب کنید. هر folder شامل تعدادی فایل با ساختار اطلاعاتی یکسان می باشد. بعنوان مثال یک folder دارید که شامل تعدادی فایل اکسل است که فروش هر کشور را بطور جداگانه نشان می دهند. در مثال زیر folder ما شامل دو فایل اکسل می باشد.

folder

دکمه combine & transform data را بزنید. در این صورت همه فایلها را با هم تجمیع میکند. همه رکوردهای هر دو فایل اکسل را با هم به شما نشان می دهد. دقت کنید که همه فایلها باید ساختار مشابه داشته باشند مانند تعداد ستونها و تایپ دیتاها تا بتواند اطلاعات را به درستی تجمیع کند. بعد از اینکه همه فایلهای موجود را تجمیع کرد اطلاعات را به شکل زیر نمایش می دهد. در ستون source.name که خودش ایجاد کرده است نشان می دهد که هر رکوردی از کدام فایل می باشد.

power query editor

فرض کنید به فولدر شما در آینده یک فایل دیگر هم اضافه می شود باید در پاور کوئری تب home گزینه refresh preview را زده تا رفرش شود بدین ترتیب همه فایلها مجدد تجمیع می شود. بطور کلی برای اینکه اطلاعات جدید را در پاور بی آی بخواند باید رفرش کنیم.

درباره‌ی المیرا فرمانی

Avatar

همچنین ببینید

line chart

ویژگی های نسخه power bi report server may2020-بخش سوم

دو مورد از ویژگیهای جدید ورژن may2020 عبارت است از Dual axis for line charts و Rectangle select for visuals که در اینجا توضیح می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *