خانه / آموزش Power BI بابازاده / درس هجدهم – نحوه تمام صفحه شدن گزارشات در Power BI Report Server

درس هجدهم – نحوه تمام صفحه شدن گزارشات در Power BI Report Server

یک نکته کلیدی برای  نمایش گزارشات در Power BI Report Server

power bi report server

وقتی گزارشات را در این محیط publish می کنید، مساحت صفحه نمایش به علت چند سطر بالای صفحه کم می شود برای اینکه این مشکل را برطرف کنید و صفحه نمایش بزرگتری داشته باشید در انتهای آدرس URL باید عبارت rs:embed=true? را اضافه کنید. انتهای لینک در pbi report server باید بنویسید. در اینصورت گزارش شما به صورت Full screen می شود و می توانید این لینک را به کاربر دهید.

powerbireportserver

Power BI Desktop:

صفحات در پاور بی ای : در report view می توانیم مانند اکسل چندین page داشته باشیم و در هر صفحه ویژوا لهای مرتبط را قرار دهیم.

برای ایجاد یک کپی از یک صفحه کافی است که روی اسم page در پایین صفحه کلیک راست کرده و گزینه Duplicate را انتخاب کنید.

گزینه hide page : اگر یک صفحه را hide کنید کاربر در report server یا pbi service آن صفحه را نمی بیند ولی در محیط دیزاین دیده می شود. از این گزینه می توانید برای وقتی که یک page نیمه تمام است استفاده کرده تا کاربر نهایی نتواند آن را ببیند و وقتی کامل کردید آن را نمایان کنید.

power bi desktop

درباره‌ی المیرا فرمانی

چندین سال تجربه کار در شرکتهای پخش و تولید دارم و در حال حاضر بعنوان کارشناس هوش تجاری فعالیت میکنم. مدرک کارشناس ارشد کامپیوتر دارم و علاقه مند به یادگیری مباحث هوش تجاری و داده کاوی هستم.

همچنین ببینید

Schedule refresh

درس هفتاد – Schedule refresh

Schedule refresh فقط برای حالت import در بانکهای رابطه ای استفاده می شود. و برای فایهای اکسل نمی باشد. بدین ترتیب می توانید یک برنامه جهت رفرش اطلاعات تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *