خانه / آموزش Power BI بابازاده / ویژگی های نسخه power bi report server may2020-بخش چهارم

ویژگی های نسخه power bi report server may2020-بخش چهارم

Conditional formatting for totals and subtotals in tables and matrices

خرسندیم که اعلام کنیم که قالب بندی شرطی برای مجموع و زیر مجموعه ها در جداول و ماتریس ها در این ورژن ارائه شده است.

اکنون می توانید قواعد قالب بندی شرطی را در تصاویر مجموع و زیر مجموعه ها در جداول و ماتریس ها اعمال کنید. شما می توانید این گزینه جدید را در قسمت Apply to dropdown در conditional formatting advanced controls پیدا کنید. این ویژگی برای تنظیم رنگ پس زمینه، رنگ قلم، نمادها و آدرس اینترنتی وب به کار می رود.

pic

به خاطر داشته باشید که باید آئین ها یا دامنه ها را برای قوانین قالب بندی شرطی خود به صورت دستی تنظیم کنید و برای ماتریس ها، Values  همچنان به پایین ترین سطح مرئی از سلسله مراتب ماتریس وابسته خواهند بود.

Customize theme dialog

اکنون می توانید به جای نوشتن یا تغییر یک فایل JSON، رایج ترین گزینه های theme فعلی خود را از طریق پنجره Power BI Desktop تنظیم کنید.

pic

می توانید با انتخاب گزینه Customize current theme در بخش theming، این پنجره theming را باز کنید.

pic

چه از تم های خود برنامه استفاده کنید چه از یک تم سفارشی، این تم جدید با تنظیمات تم فعلی شما هماهنگ است. از اینجا می توانید هر تنظیم یا تمام تنظیمات مورد نظر خود را تنظیم کرده و در گزارش خود نگهدارید.

تنظیماتی که می توانند سفارشی سازی شوند به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که در تب navigation سمت چپ پنجره نشان داده شده اند. در Name and colors موارد زیر را پیدا خواهید کرد:

  • رنگ تم یا Theme colors
  • Sentiment colors که توسط نمودارهای آبشاری و KPI استفاده می شوند
  • رنگ های واگرا یا Divergent colors که توسط مقیاس رنگی از قالب بندی شرطی استفاده می شود
  • کلاس های رنگی پیشرفته یا Advanced color classes که در ماه سپتامبر با موضوع ساختار JSON معرفی شده اند

تب Text  به شما این امکان را می دهد تا تمام کلاس های اصلی متن را که در سپتامبر نیز معرفی شده اند، سفارشی کنید.

pic

بخش Visuals به شما امکان تغییر موارد زیر را می دهد:

  • پس زمینه ها یا Backgrounds
  • مرز ها یا Borders
  • قالب بندی تصویری هدر یا visual header formatting (نماد روشن / خاموش را برای هر آیکونی شامل نمی شود)
  • قالب بندی ابزار یا Tooltip formatting

 

تنظیمات Page  شامل تصویر wallpaper و رنگ پس زمینه صفحه یا page background color و شفافیت یا transparency است. در آخر، بخش filter pane  شامل کلیه گزینه های قالب بندی در دسترس برای صفحه فیلتر و کارتهای فیلتر کاربردی و در دسترس است.

pic

انتخاب کننده رنگ یا color picker این پنجره نیز جدید و بهبود یافته است. در انتخاب رنگ جدید، یک slider دارید تا رنگ مورد نظر خود را تغییر دهید و سپس بخش بزرگی را دارید تا رنگ مناسب را انتخاب کنید. همچنین می توانید رنگ را با استفاده از hexcode یا مقادیر RGB تنظیم کنید.

pic

بخش Custom theme

اگر یک تم را در پنجره تم سفارشی کنید، گزینه ای ظاهر می شود که آن تم سفارشی را نشان می دهد. این گزینه هر زمان که تم خود را سفارشی کنید به روز می شود. اگر موس را روی نماد نگه دارید، یک tooltip ظاهر می شود که توضیح می دهد تم یک تم سفارشی است.

pic

به یاد داشته باشید که در حال حاضر بخش custom theme دارای سابقه یک تم است و اگر یک تم را در theme سفارشی کنید تا زمانی که تم خود را در پنجره ذخیره نکنید، آن تغییرات در custom theme شما ذخیره نمی شوند.

تم اصلی را به روز کنید

اگر از یکی از تم های قدیمی Power BI استفاده می کنید (Classic, City Park, Classroom, Color Blind Safe, Electric, High Contrast, Sunset, Twilight) ممکن است متوجه شوید که گزینه های that text formatting غیرفعال شده است. اکنون می توانید تم اصلی خود را دقیقاً در پنجره report themes به روز کنید تا این گزینه های text styling فعال شوند. به یاد داشته باشید که باید تم خود را ذخیره کنید.

pic

Conditional formatting discoverability

بعد از اینکه قالب بندی شرطی را برای مجموعه وسیع تری از اشیاء را (مانند عناوین تصویری و رنگ های پس زمینه) به شما ارائه دادیم، به ما اطلاع دادید که یافتن منوی دستیابی به آن عملکرد دشوار بود. به همین دلیل در این ماه ما نقطه ورود به پنجره conditional formatting را به روز کردیم تا آن را راحت تر یابید. اکنون، برای دسترسی به پنجره کافیست بر روی دکمه fx در سمت راست شی مورد نظر خود کلیک کنید.

به عنوان مثال، در formatting به گزینه متن عنوان تصویری نگاهی بیندازید:

pic

با کلیک بر روی دکمه fx، پنجره conditional formatting ظاهر می شود. پس از اعمال یک قانون قالب بندی شرطی، اکنون قسمت input فیلد باید به این شکل باشد:

pic

از آنجایی که متن عنوان دیگر استاتیک نیست، جعبه ورودی با دکمه جایگزین شده است که شما را به پنجره conditional formatting باز می گرداند. دکمه پاک کن در سمت راست، قواعد قالب بندی شرطی را که روی شی قرار داده اید پاک می کند.

درباره‌ی المیرا فرمانی

Avatar

همچنین ببینید

table

ویژگی های نسخه power bi report server may2020- بخش دوم

Multi-column sort for tables ، مرتب کردن جداول براساس چند ستون یکی از نیازهای کاربران بوده و خوشبختانه این ویژگی در این نسخه ارائه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *