خانه / آموزش Power BI بابازاده / ویژگی های نسخه power bi report server may2020-بخش سوم

ویژگی های نسخه power bi report server may2020-بخش سوم

Dual axis for line charts

اکنون می توانید یک محور Y دوم را در نمودارهای خطی خود وارد کنید که این امکان را به شما می دهد تا دو روند را با دامنه های مختلف در همان پیشرفت محور X ترسیم کنید.

line chart

برای استفاده از محور دوم، فیلدها را به داخل فیلد جدید و ثانویه Y بکشید و در مقابل یک محور Y در سمت راست نمودار، به صورت تصویری کشیده می شوند. می توانید این خطوط و این محور را در کارت مرتبط با صفحه formatting تغییر شکل دهید. در غیر این صورت، فرمت محور اصلی Y را عیناً بازتاب می کند.

pic

Rectangle select for visuals

اکنون می توانید تصاویر و سایر عناصر گزارش را با کلیک کردن و کشیدن روی canvas با ایجاد یک کادر انتخاب، انتخاب کنید. تمام تصاویری که کاملاً درون مستطیل محصور شده باشند انتخاب می شوند. اگر Ctrl یا Shift را نگه دارید (همانطور که با Ctrl + با کلیک بر روی تصاویر مختلف چند گزینه ای را انتخاب می کنید) انتخاب مستطیلی شکل بیشتری، تصاویر را به چند انتخاب فعلی شما اضافه می کنند. اگر یک تصویری از قبل انتخاب شده باشد و دوباره در مستطیل انتخاب بشود، آن انتخاب را حذف می کند. انتخاب مستطیلی تصویر منفرد را در گروه ها انتخاب نمی کند بلکه می تواند با محصور کردن کل گروه، گروه ها را انتخاب کند.

pic

درباره‌ی المیرا فرمانی

Avatar

همچنین ببینید

table

ویژگی های نسخه power bi report server may2020- بخش دوم

Multi-column sort for tables ، مرتب کردن جداول براساس چند ستون یکی از نیازهای کاربران بوده و خوشبختانه این ویژگی در این نسخه ارائه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *