خانه / آموزش Power BI بابازاده / ویژگی های نسخه power bi report server may2020- بخش دوم

ویژگی های نسخه power bi report server may2020- بخش دوم

Multi-column sort for tables

بسیاری از کاربران خواستار مرتب سازی چند ستونی برای جداول بوده اند، بنابراین بسیار خرسندیم که بگوییم در این  نسخه این امکان فراهم شده است!

برای افزودن ستون های بیشتر به ترتیب sort، بر روی عنوان ستونی که می خواهید بعدی را به ترتیب sort اضافه کنید، Shift + click  کنید. اگر بار دیگر روی همان ستون Shift + click کنید، مسیر مرتب سازی بر اساس آن ستون را تغییر می دهد. علاوه بر این، اگر روی ستونی که قبلاً به ترتیب sort افزوده اید Shift + click کنید، این ستون را به پشت ترتیب sort منتقل می کنید.

به عنوان مثال، اگر بر روی Class کلیک کرده و سپس Shift + click  را روی BrandName کلیک کنید، ابتدا جدول بر اساس Class و سپس بر اساس BrandName طبقه بندی می شود:

table

سپس، اگر دوباره Shift + click  روی BrandName کنید، مسیر مرتب سازی بر اساس BrandName تغییر خواهد کرد:

table

سرانجام، اگر دوباره Shift + click روی Class كلیك كنید، باعث می شود تا آن به پشت sort برود، بدین معنی كه جدول ابتدا توسط BrandName مرتب شده و سپس Class. این امر همچنین جهت مرتب سازی کلاس را از زمانی که ستون قبلاً انتخاب شده بود معکوس می کند.

table

 

درباره‌ی المیرا فرمانی

Avatar

همچنین ببینید

line chart

ویژگی های نسخه power bi report server may2020-بخش سوم

دو مورد از ویژگیهای جدید ورژن may2020 عبارت است از Dual axis for line charts و Rectangle select for visuals که در اینجا توضیح می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *