خانه / آموزش Power BI بابازاده / درس چهل و هفتم – Group by

درس چهل و هفتم – Group by

Group by

گروپ بای برای خلاصه سازی اطلاعات بسیار مفید می باشد. برای مثال جدول زیر را خودمان از طریق enter data ایجاد کرده ایم. همانطور که در شکل می بینید فروش را برحسب سال و محصول داریم.

enter data

در صفحه پاور کوئری رفته و جدولی که ساختیم را کلیک می کنیم. از تب home گزینه group by را می زنیم. صفحه زیر باز می شود. گزینه basic یعنی برمبنای یک فیلد گروپ بای شود ولی اگر خواستین بر مبنای چندین فیلد گروپ بای کنید گزینه advanced را بزنید.

group by

در این مثال برمبنای ستون year گروپ بای کرده ایم به این ترتیب که یک ستون جدید بنام total ایجاد می کند که sum ستون Quantity در آن قرار میگیرد، بنابراین اطلاعات را خلاصه کرده و فقط همین دو ستون را نمایش می دهد که سالانه چه تعداد فروش داشته است.

group by

اگر خواستید این گروپ بای را حذف کنید باید در قسمت راست صفحه پاور کوئری از کادر steps آن را حذف کنید و در صورت نیاز مجدد انجام دهید.

درباره‌ی المیرا فرمانی

چندین سال تجربه کار در شرکتهای پخش و تولید دارم و در حال حاضر بعنوان کارشناس هوش تجاری فعالیت میکنم. مدرک کارشناس ارشد کامپیوتر دارم و علاقه مند به یادگیری مباحث هوش تجاری و داده کاوی هستم.

همچنین ببینید

Schedule refresh

درس هفتاد – Schedule refresh

Schedule refresh فقط برای حالت import در بانکهای رابطه ای استفاده می شود. و برای فایهای اکسل نمی باشد. بدین ترتیب می توانید یک برنامه جهت رفرش اطلاعات تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *