خانه / آموزش Power BI بابازاده / درس چهل و هشتم – Append

درس چهل و هشتم – Append

Append کردن در پاور بی آی

Append به ما کمک می کند که کوئری هایی با ساختار یکسان را رکوردهایشان را با هم جمع کنیم. برای مثال دو فایل با ساختار مشابه را از طریق get data بصورت جداگانه بخوانید. و وارد پاور بی آی کنید.

در صفحه پاور کوئری از تب home گزینه append queries را بزنید. برای اینکه فایلهای اصلی تغییر نکنند بهتر است از گزینه append as new query را بزنید تا دو فایل شما را بعنوان یک کوئری جدید append کند. در صفحه ای که باز می شود باید جداولی که می خواهید append کنید را انتخاب کنید.

append

اگر ساختار جداول یکسان نباشد ستونهایی با مقدار null برمیگرداند بنابراین حتما باید ساختار یکسان داشته باشند. در واقع عملکرد append مانند union all در اسکیوال سرور می باشد. در append رکوردهای تکراری پاک نمی شود.

درباره‌ی حمیدرضا بابازاده

تحلیلگر داده و متخصص هوش تجاری در اتریش هستم و تجربه کار بعنوان مشاور و مدرس BI در شرکتهای مختلف رو دارم . بیش از 1300 ساعت سابقه تدریس دوره های Microsoft BI و PowerBI رو در آموزشگاه سماتک و مجتمع فنی تهران دارم .

همچنین ببینید

power bi report server

درس هفتاد و یکم – نصب و کانفیگ power bi report server

برای دانلود فایل باید به سایت مایکروسافت رفته و از آنجا فایل power bi report server را دانلود کنید. برای نصب باید از حالت developer استفاده کنید. جایی که report serverرا نصب می کنید حتما باید sql server engine نصب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *