خانه / آموزش Power BI بابازاده / درس چهل و هشتم – Append

درس چهل و هشتم – Append

Append کردن در پاور بی آی

Append به ما کمک می کند که کوئری هایی با ساختار یکسان را رکوردهایشان را با هم جمع کنیم. برای مثال دو فایل با ساختار مشابه را از طریق get data بصورت جداگانه بخوانید. و وارد پاور بی آی کنید.

در صفحه پاور کوئری از تب home گزینه append queries را بزنید. برای اینکه فایلهای اصلی تغییر نکنند بهتر است از گزینه append as new query را بزنید تا دو فایل شما را بعنوان یک کوئری جدید append کند. در صفحه ای که باز می شود باید جداولی که می خواهید append کنید را انتخاب کنید.

append

اگر ساختار جداول یکسان نباشد ستونهایی با مقدار null برمیگرداند بنابراین حتما باید ساختار یکسان داشته باشند. در واقع عملکرد append مانند union all در اسکیوال سرور می باشد. در append رکوردهای تکراری پاک نمی شود.

درباره‌ی المیرا فرمانی

چندین سال تجربه کار در شرکتهای پخش و تولید دارم و در حال حاضر بعنوان کارشناس هوش تجاری فعالیت میکنم. مدرک کارشناس ارشد کامپیوتر دارم و علاقه مند به یادگیری مباحث هوش تجاری و داده کاوی هستم.

همچنین ببینید

Schedule refresh

درس هفتاد – Schedule refresh

Schedule refresh فقط برای حالت import در بانکهای رابطه ای استفاده می شود. و برای فایهای اکسل نمی باشد. بدین ترتیب می توانید یک برنامه جهت رفرش اطلاعات تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *