خانه / آموزش Power BI بابازاده / درس چهاردهم – نحوه تنظیم آدرس Data Source

درس چهاردهم – نحوه تنظیم آدرس Data Source

نحوه تنظیم آدرس Data Source

فرض کنید یک فایل PBI را از سیستم دیگری دریافت کنیم و بعد از باز کردن فایل دکمه رفرش را بزنید تا اطلاعات بازخوانی شود در این حالت دچار مشکل می شویم زیرا آدرس فایلهای Data Source در کامپیوتر اولیه بوده است و الان با سیستم شما این آدرس همخوانی ندارد. در واقع در هنگام رفرش کردن فایل، نرم افزار Power BI به منابع اطلاعاتی متصل شده و اطلاعات را می خواند. بنابراین باید آدرس مناسب و مطابق با سیستم خود را برای Data Sourceهاتون تعیین کنید.

از تب Home قسمت Edit Queries گزینه Data source setting را کلیک کرده، پنجره ای باز می شود که آدرس منابع اطلاعاتی را نشان می دهد.

Data source setting

برای تغییر این آدرس دکمه Change Source را بزنید. از پنجره زیر دکمه Browse را زده و مسیر فایل دیتا را در سیستم خود انتخاب کنید. در اینصورت مسیر منابع اطلاعاتی اصلاح شده و می توانید به راحتی رفرش کنید.

excel data source

بنابراین هر گاه فایل را جابجا کردید باید به مسیر دیتاها را درست کنید تا بتوانید اطلاعات را رفرش کنید.

درباره‌ی المیرا فرمانی

چندین سال تجربه کار در شرکتهای پخش و تولید دارم و در حال حاضر بعنوان کارشناس هوش تجاری فعالیت میکنم. مدرک کارشناس ارشد کامپیوتر دارم و علاقه مند به یادگیری مباحث هوش تجاری و داده کاوی هستم.

همچنین ببینید

Schedule refresh

درس هفتاد – Schedule refresh

Schedule refresh فقط برای حالت import در بانکهای رابطه ای استفاده می شود. و برای فایهای اکسل نمی باشد. بدین ترتیب می توانید یک برنامه جهت رفرش اطلاعات تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *