خانه / آموزش Power BI بابازاده / درس پنجم – ابزار Power BI

درس پنجم – ابزار Power BI

Power BI

GO from data to insights in minutes

Any data, anyway, anywhere. And all in one view

به کمک پاور بی آی از دیتا و اطلاعات خام، ظرف چند دقیقه می توانید به دانش و بینش دست یابید. و می توانید به انواع منابع اطلاعاتی متصل شوید و داده ها را بخوانید و گزارشات را تهیه و مشاهده کنید.

این ابزار از سال ۲۰۱۵ معرفی شده و ابزار قدرتمندی است. همچنین مایکروسافت در بازه های زمانی کوتاهی آپدیت های جدید ارائه می دهد و از مهمترین ویژگی این ابزار می توان گفت که پاور بی آی یک ابزار رایگان می باشد که به راحتی می توان از آن استفاده کرد.

جایگاه مایکروسافت در گزارش Gartner

power bi

شرکت Gartner در زمینه های مختلف سالانه شرکتهای رقیب را با هم مقایسه می کند و بصورت گزارش در اختیار دیگران قرار می دهد تا جایگاه هر شرکت در هر زمینه را مشخص کند. برای مشاهده این گزارش به سایت Power BI.com رفته و در قسمت Gartner Report  می توانید بروزترین گزارش را مشاهده کنید.

همانطور که مشاهده می کنید مایکروسافت در صدر جدول قرار گرفته و رقیب اصلی آن تبلو می باشد.

درباره‌ی المیرا فرمانی

چندین سال تجربه کار در شرکتهای پخش و تولید دارم و در حال حاضر بعنوان کارشناس هوش تجاری فعالیت میکنم. مدرک کارشناس ارشد کامپیوتر دارم و علاقه مند به یادگیری مباحث هوش تجاری و داده کاوی هستم.

همچنین ببینید

Schedule refresh

درس هفتاد – Schedule refresh

Schedule refresh فقط برای حالت import در بانکهای رابطه ای استفاده می شود. و برای فایهای اکسل نمی باشد. بدین ترتیب می توانید یک برنامه جهت رفرش اطلاعات تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *