خانه / آموزش Power BI بابازاده / درس پنجاه – Enable load

درس پنجاه – Enable load

Enable load

وقتی روی نام جداول در صفحه پاور کوئری کلیک راست می کنید منوی زیر باز می شود که دو مورد آن تیک خورده است.

Enable load

Include in report refresh

enable load

اگر تیک include in report refresh را برای جدولی بردارید وقتی شما یا کاربر دکمه رفرش را بزند اطلاعات آن جدول رفرش نمی شود و همان آخرین دیتاهای موجود را نمایش می دهد. در اینصورت زمان رفرش کلی کاهش می یابد. بعنوان مثال برای جدول dimdate که دیتاهای آن تغییر نمی کند نیازی به این تیک نیست و نیازی نیست که این جدول همیشه رفرش شود.

بهتر است برای جداول dimension که مطمین هستید رکوردهای ثابتی دارد و تغییر نمیکند این تیک را بردارید تا سرعت رفرش شدن کل فایل کاهش یابد.

اگر تیک enable load را برای جدولی بردارید آن جدول را از دیتا مدل پاور بی آی حذف می کند (البته در پاور کوئری قابل مشاهده است) و تمام ویژوال هایی که از این جدول استفاده کرده بودند به مشکل برمیخورند. در هنگام برداشتن این تیک برروی جدولی پیغام زیر را می دهد که بیانگر همین توضیحات می باشد.

data loss warning

درباره‌ی المیرا فرمانی

چندین سال تجربه کار در شرکتهای پخش و تولید دارم و در حال حاضر بعنوان کارشناس هوش تجاری فعالیت میکنم. مدرک کارشناس ارشد کامپیوتر دارم و علاقه مند به یادگیری مباحث هوش تجاری و داده کاوی هستم.

همچنین ببینید

Schedule refresh

درس هفتاد – Schedule refresh

Schedule refresh فقط برای حالت import در بانکهای رابطه ای استفاده می شود. و برای فایهای اکسل نمی باشد. بدین ترتیب می توانید یک برنامه جهت رفرش اطلاعات تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *