خانه / آموزش Power BI بابازاده / درس پانزدهم – Visualizations

درس پانزدهم – Visualizations

Visualizations

در صفحه Report از قسمت Visualization می توانید انواع ویژوال ها را برحسب نیازتان انتخاب کنید. در اینجا به اختصار هرکدام را توضیح می دهیم.

Stacked bar chart

در محورها یعنی قسمت Axis در همه ویژوال ها بهتر است که از ستونهای رشته ای و یا متنی استفاده کنید. مانند نام کالا، نام مشتری، کشور، شهر، نام شعبه و هر ستون متنی. تا آنجا که می توانید از ستونهای عددی استفاده نکنید.

در قسمت Value در ویژوآل ها غالبا از ستونهای عددی استفاده می شود مانند فروش تا بتوان محاسباتی همچون جمع، میانگین، مینیمم، ماکسیمم و یا شمارش انجام داد.

در مثال زیر نشان می دهیم میزان فروش هر کشور چقدر بوده است و میبینید که میزان فروش آمریکا از همه بیشتر است.

Stacked bar chart

برخی ویژوال ها قسمتی به نام Legend دارند که می توانید از این گزینه برای تفکیک ستونها به زیرمجموعه های آن استفاده کنید. بعنوان مثال در شکل زیر مقدار فروش هر کشور به تفکیک محصولات را نشان می دهد. بنابراین Legend آن محور را به اجزای کوچکتری تفکیک می کند.

Stacked bar chart

Tooltips پنجره خاکستری رنگی است که وقتی موس روی ویژوال قرار می گیرد باز می شود و اطلاعاتی را نمایش می دهد. هر آنچه که بخواهید می توانید به این کادر خاکستری اضافه کنید، کافی است که فیلد مورد نظر را درگ کرده و در قسمت Tooltips قرار دهید تا در کادر خاکستری نمایش دهد. بهتر است در این کادر از ستونهای عددی استفاده کنید.

tooltips

Stacked column chart

دقیقا شبیه stacked bar chart می باشد و شما به دلخواه می توانید یکی را انتخاب کنید.

Stacked column chart

این ویژوال ها برای نمایش فیلدهایی مناسب است که از جنس زمان و تاریخ نباشد.

نحوه کپی ویژوال ها

می توانید روی ویژوال دلخواه کلیک کرده تا به حالت انتخاب در بیاید و گزینه کپی و یا کلیدهای ctrl+c را بزنید. سپس در قسمت خالی صفحه کلیک کرده و گزینه paste را بزنید. با اینکار یک نسخه کپی روی همان ویژوال قرار گرفته که می توانید آن را به جای دلخواد انتقال دهید. در حالتی که ویژوال کپی شده در حالت انتخاب است اگر روی یکی از ویژوال های قسمت Visualization کلیک کنید تغییرات اعمال می شود. بعبارت دیگر ویژوال اولیه با مقادیر خودش کپی می شود ولی در ظاهرش تبدیل به ویژوال انتخابی شما می شود.

درباره‌ی حمیدرضا بابازاده

تحلیلگر ارشد و متخصص هوش تجاری در اتریش هستم و تجربه کار بعنوان مشاور و مدرس BI در شرکتهای مختلف رو دارم . بیش از 1300 ساعت سابقه تدریس دوره های Python , Power BI و Microsoft BI را در آموزشگاه سماتک و مجتمع فنی تهران دارم .

همچنین ببینید

درس هفتاد و پنجم – دوره ای بر Filter Context

در جلسات قبل آموختیم که : ستون محاسباتی بعد از تولید شدن داخل Data Model …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *