خانه / آموزش Power BI بابازاده / درس هفتم – معماری Power BI Service

درس هفتم – معماری Power BI Service

معماری Power BI Service

توسط نرم افزار Power BI desktop اطلاعات را از منابع مختلف خوانده و گزارشات را طراحی کرده و در نهایت گزارشها را برروی Power BI Service یا همان سرور مایکروسافت Publish می کنیم. گزارش هایی که Publish کردیم برای آپدیت کردن اطلاعات خودش نیازی به ما ندارد. در واقع وقتی گزارشات را برروی سرور می گذارید خودش هوشمند است و با ابزارهایی که دارد به منابع اطلاعاتی متصل می شود و دیتاهای جدید را می خواند و گزارشات را آپدیت می کند.

اگر برروی سیستم خود یا لب تاب خود دیتاهایی داشته باشیم که Power BI Service در گزارشات خود از آنها استفاده می کند، در اینصورت یک ابزاری به نام Power BI Getewayes وجود دارد که مانند یک راه ارتباطی، در بستر اینترنت، بین Power BI Service و کامپیوتر شما که اطلاعات قرار دارد ایجاد می کند که دیتا را می خواند و به داخل Power BI Service می برد و بدین ترتیب گزارشات خود را آپدیت می کند.

در نتیجه کاربر در هر لحظه می تواند از طریق کامپیوتر یا سیستم و یا موبایل خود و یا با استفاده از مرورگر به گزارشات دسترسی داشته باشد و اطلاعات را ببیند. در شکل زیر این معماری رسم شده است.

power bi service

درباره‌ی المیرا فرمانی

Avatar

همچنین ببینید

line chart

ویژگی های نسخه power bi report server may2020-بخش سوم

دو مورد از ویژگیهای جدید ورژن may2020 عبارت است از Dual axis for line charts و Rectangle select for visuals که در اینجا توضیح می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *