خانه / آموزش Power BI بابازاده / درس هفتاد و دوم – نمایش گزارشات در گوشی موبایل

درس هفتاد و دوم – نمایش گزارشات در گوشی موبایل

نمایش گزارشات در گوشی موبایل

فرض کنید  گزارش زیر را ایجاد کرده و در report server قرار می دهید. وقتی کاربر بخواهد این گزارش را از طریق گوشی مشاهده کند باید گوشی را در حالت افقی قرار دهد تا کامل ببیند.

report

وارد تب view شده و گزینه Phone Layout را بزنید، این گزینه به شما کمک می کند که برای همین گزارش یک layout در گوشی تعریف کنید تا نیاز نباشد کاربر گوشی را در حالت افقی قرار دهد. بنابراین باید هر ویژوال را مجدد در این صفحه قرار دهید.

اینجا فقط ویژوال هایی که در حالت desktop گذاشته بودید را میبینید. و می توانید برخی از ویژوال های مهم را فقط قرار دهید.

اپلیکیشن موبایل تشخیص می دهد که با توجه به افقی و یا عمودی بودن کدام layout را نمایش دهد. اگر گوشی بصورت افقی باشد از layout دسکتاپ استفاده می کند و اگر گوشی بصورت عمودی بود layout phone را برای کاربر Load میکند.

phone layout

اپلیکیشن گوشی را می توانید از app store دانلود کنید اگر با موبایل از طریق اینترنت می خواهید گزارشات power bi report server را ببینید اون سرور باید آی پی valid، استاتیک و تحت اینترنت داشته باشد.

درباره‌ی المیرا فرمانی

چندین سال تجربه کار در شرکتهای پخش و تولید دارم و در حال حاضر بعنوان کارشناس هوش تجاری فعالیت میکنم. مدرک کارشناس ارشد کامپیوتر دارم و علاقه مند به یادگیری مباحث هوش تجاری و داده کاوی هستم.

همچنین ببینید

theme

درس شصت و نهم – فونت و اعداد فارسی در power bi

برای ایجاد فونت و اعداد فارسی در power bi باید از تم استفاده کنید. ابتدا باید از طریق اینترنت تم دلخواه را دانلود کنید که فایل json می باشد. و سپس تغییرات لازم را در فایل بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *