خانه / آموزش Power BI بابازاده / درس نهم – بخش های مختلف Power BI

درس نهم – بخش های مختلف Power BI

بخش های مختلف Power BI

power bi

پاور بی ای شامل پنج بخش اصلی می باشد:

  • Visualization
  • Datasets
  • Reports
  • Dashboards
  • Tiles

 

Visualization: همان مرحله بصری سازی و تصویر سازی اطلاعات می باشد. وقتی اطلاعات را در Visual می کنیم دیتاها را بهتر متوجه می شویم. این مرحله بسیار مهم می باشد زیرا مدیران و کارفرمایان در نهایت بخش Visualization را می بینند.

برای دیدن نمونه های Visualها می توانید در صورت نیاز در گوگل پاور بی آی سرچ کنید و تصاویر را ببینید تا ایده بگیرید برای رنگ بندی ها و اندازه ی گزارشها و بتوانید تصویرهای مناسبی ایجاد کنید.

Datasets: در واقع همان دیتاهای پشت صحنه می باشند که فرمت آنها شبیه اکسل می باشد و در ستونهای و ردیف های دیتاها قرار می گیرند.

Reports : وقتی با Power BI Desktop یک فایلی میسازید به آن فایل Report می گویند. پسوند اینگونه فایلها pbix می باشد. این فایل یا Report می تواند شامل چندین صفحه باشد و هر صفحه می تواند شامل چندین Visual باشد. هر فایل pbix حداگثر حجمی که می تواند داشته باشد یک گیگا بایت می باشد. ( البته در صورت استفاده از روش import )

Dashboard : امکانی هستش که فقط داخل Power BI Service داریم. داشبورد ویترینی از Visualهای مهم از صفحات Reportها می باشد. ممکن است داخل Power BI Service چندین فایل داشته باشیم که هر فایلی هم ممکن است شامل چندین صفحه باشد و همچنین هر صفحه شامل تعدادی Visual می باشد. حالا می توان فقط Visualهای مهم را در داشبورد قرار دهیم.

قابل ذکر است که می توان چندین داشبورد داشت مثلا داشبورد فروش که Visualهای مهم فروش را در آن قرار داده اید.

Tiles: در داشبورد به هر Visual یک Tile گفته می شود. Tile به معنی کاشی می باشد و در اینجا یک اصطلاح است.

درباره‌ی المیرا فرمانی

چندین سال تجربه کار در شرکتهای پخش و تولید دارم و در حال حاضر بعنوان کارشناس هوش تجاری فعالیت میکنم. مدرک کارشناس ارشد کامپیوتر دارم و علاقه مند به یادگیری مباحث هوش تجاری و داده کاوی هستم.

همچنین ببینید

Schedule refresh

درس هفتاد – Schedule refresh

Schedule refresh فقط برای حالت import در بانکهای رابطه ای استفاده می شود. و برای فایهای اکسل نمی باشد. بدین ترتیب می توانید یک برنامه جهت رفرش اطلاعات تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *