خانه / آموزش Power BI بابازاده / درس شصت و چهارم – ساختن hierarchy

درس شصت و چهارم – ساختن hierarchy

ساختن hierarchy

اگر بخواهید خودتان یک هایرارکی بسازید که در جداول بماند باید آن فیلد را از نوار fields کلیک کرده و موس را نگه داشته و drag & drop کنید برروی فیلد دیگری که میخواهید حالت درختواره ایجاد کنید. در شکل زیر این درختواره نشان داده شده است که آیکون متفاوتی دارد. و شامل دو فیلد بعنوان زیرمجموعه می باشد.

hierarchy

حالا می توانید از hierarchy که خود ساخته اید در هر ویژوالی استفاده کنید.

pie chart

اگر بخواهید فیلدی به هایرارکی خود اضافه کنید به همان ترتیبی که گفتیم باید آن فیلد را کلیک کرده و با موس drag & drop کنید به هایرارکی ساخته شده و همچنین می توانید جایگاه آن را در هایرارکی ساخته شده با نگه داشتن موس و حرکت آن فیلد توسط موس تغییر دهید.

اگر خواستید فیلدی را از هایرارکی ساخته شده حذف کنید روی آن کلیک راست کرده و سپس delete کنید. دقت کنید که این ستون را از هایرارکی پاک کنید و نه از جای دیگر.

more option

درباره‌ی المیرا فرمانی

چندین سال تجربه کار در شرکتهای پخش و تولید دارم و در حال حاضر بعنوان کارشناس هوش تجاری فعالیت میکنم. مدرک کارشناس ارشد کامپیوتر دارم و علاقه مند به یادگیری مباحث هوش تجاری و داده کاوی هستم.

همچنین ببینید

Schedule refresh

درس هفتاد – Schedule refresh

Schedule refresh فقط برای حالت import در بانکهای رابطه ای استفاده می شود. و برای فایهای اکسل نمی باشد. بدین ترتیب می توانید یک برنامه جهت رفرش اطلاعات تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *