خانه / آموزش Power BI بابازاده / درس سی و سوم – KPI

درس سی و سوم – KPI

KPI

این ویژوال زمانی کاربرد دارد که شما یک هدفی دارید. KPI میزان هدف را با آخرین مقدار مقایسه می کند. در واقع همیشه آخرین رکورد را در نظر می گیرد. دقت کنید فیلد Trend axis باید زمان باشد. در مثال زیر ماه به ماه فروش را می بینید. در شکل زیر عدد ۱۱۹۹۸۷۸۷  فروش ماه آخر می باشد. برروی محور زمان میزان فروش را نشان می دهد.

kpi

از جدولی که اهداف در آن وجود دارد مقدار هدف را در فیلد Target goals قرار می دهیم. در شکل زیر می بینید که فروش ماه آخر ۱۲ میلیون بوده ولی هدف ۱۵ میلیون بوده است بنابراین وضعیت قرمز است زیرا به هدف نرسیده است. و ۲۰ درصد از هدف تعیین شده کمتر می باشد.

kpi

اگر مقدار هدف را ۱۰ میلیون قرار دهیم مطابق شکل زیر وضعیت سبز می شود زیرا ماه آخر مقدار ۱۲ میلیون فروش داشته که از هدف بالاتر می باشد. در واقع حدود ۲۰درصد بالاتر از هدف فروش داشته است.

kpi

این ویژوال بسیار کاربردی می باشد و می توانید در بالای گزارشات در کنار ویژوال card قرار دهید تا در یک نگاه بتوانید متوجه اوضاع فروش شوید.

kpi

درباره‌ی المیرا فرمانی

چندین سال تجربه کار در شرکتهای پخش و تولید دارم و در حال حاضر بعنوان کارشناس هوش تجاری فعالیت میکنم. مدرک کارشناس ارشد کامپیوتر دارم و علاقه مند به یادگیری مباحث هوش تجاری و داده کاوی هستم.

همچنین ببینید

Schedule refresh

درس هفتاد – Schedule refresh

Schedule refresh فقط برای حالت import در بانکهای رابطه ای استفاده می شود. و برای فایهای اکسل نمی باشد. بدین ترتیب می توانید یک برنامه جهت رفرش اطلاعات تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *