خانه / آموزش Power BI ماکروسافت / درس سی و سوم – نمایش دسته بندی های بدون داده

درس سی و سوم – نمایش دسته بندی های بدون داده

به طور پیش فرض، عنوان ستون ها فقط در صورتی که دارای داده باشد در گزارش های شما نمایش داده خواهد شد. مثلا اگر درآمد را براساس کشور نشان دهیم و در کشور نروژ هیچ فروشی نداشته باشیم، نروژ در visualizationظاهر نخواهد شد.

برای نمایش دسته بندی های خالی و بدون داده، در قسمت visualization روی فلش رو به پایین در فیلد که می خواهید تغییر دهید کلیک کنید و سپس Show items with no data را انتخاب کنید.

اکنون همه ی ستون های خالی با مقادیر خالی در visual شما ظاهر می شوند.

هنگامی که Show items with no data را برای هر فیلد انتخاب کنید، همه ی فیلد های موجود در visual تحت تاثیر قرار می گیرند. بنابراین اگر فیلد دیگری را اضافه کنید ، بدون نیاز به بررسی مجدد گزینه ی فلش به سمت پایین ، هر آیتمی که فاقد داده باشد نیز نمایش داده خواهد شد.

منبع:

https://docs.microsoft.com/en-us/power-bi/guided-learning/visualizations?tutorial-step=15

درباره‌ی حمیدرضا بابازاده

تحلیلگر داده و متخصص هوش تجاری در اتریش هستم و تجربه کار بعنوان مشاور و مدرس BI در شرکتهای مختلف رو دارم . بیش از 1300 ساعت سابقه تدریس دوره های Microsoft BI و PowerBI رو در آموزشگاه سماتک و مجتمع فنی تهران دارم .

همچنین ببینید

درس پنجاه – معرفی Power BI Mobile

برای پیگیری داده ها زمانی که در حال حرکت هستید، می توانید از یکی از اپلیکیشن لمسی موبایل Power BI برای دستگاه های اندروید، iOS و یا ویندوز استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *