خانه / آموزش Power BI بابازاده / درس سی و دوم – Card & Multi-row card

درس سی و دوم – Card & Multi-row card

Card

این ویژوال بسیار ساده و کاربردی می باشد و فقط یک فیلد دارد که باید مقداردهی کنید. که بعنوان مثال می توانید مقدار فروش را قرار دهید. هر ستونی را در این فیلد قرار دهید مقدارش در این ویژوال نمایش داده می شود.

می توانید در داشبوردها و یا گزارشات خود از این ویژوال برای نمایش دادن مقادیر مهمی همچون فروش، سود، تخفیف و . . . استفاده کنید. می توانید از قسمت background رنگ این ویژوال را تغییر داده و شرط هم برایش تعریف کنید.

card

 

Multi-row card

برای نشان دادن اطلاعات سطری مناسب می باشد. می توانید در قسمت Fields هر مقداری که خواستید را قرار دهید. در واقع ردیف به رئیف اطلاعات را نشان می دهد. از قسمت فرمت گزینه card می توانید ظاهر این ویژوال را به دلخواه تغییر دهید. ولی در کل این ویژوال خیلی کاربردی نمی باشد.

multi row card

توجه کنید که اگر خواستید نام مقادیر شما فارسی باشد باید روی فیلد مورد نظر راست کلیک کرده و rename کنید.

rename

درباره‌ی المیرا فرمانی

چندین سال تجربه کار در شرکتهای پخش و تولید دارم و در حال حاضر بعنوان کارشناس هوش تجاری فعالیت میکنم. مدرک کارشناس ارشد کامپیوتر دارم و علاقه مند به یادگیری مباحث هوش تجاری و داده کاوی هستم.

همچنین ببینید

Schedule refresh

درس هفتاد – Schedule refresh

Schedule refresh فقط برای حالت import در بانکهای رابطه ای استفاده می شود. و برای فایهای اکسل نمی باشد. بدین ترتیب می توانید یک برنامه جهت رفرش اطلاعات تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *