خانه / آموزش Power BI بابازاده / درس سی ام – Gauge

درس سی ام – Gauge

Gauge

ویژوال گیج کاربردهای بسیاری دارد ولی بهتر است از مدلهای custom visual استفاده کنید تا گیج های بهتری داشته باشد. بعنوان مثال می توان میزان فروش را با میزان هدف مقایسه کرد.  این ویژوال برای سنجش یک میزان نسبت به میزان هدف مناسب می باشد. برای ویژوال گیج باید سه فیلد مینیمم، ماکسیمم و هدف را مقداردهی کنید.

اگر در کسب و کار شما مقدار هدف مشخص نشده باشد باید بصورت دستی این مقدار را وارد کنید برای این کار در قسمت فرمت، گزینه Gauge axis را انتخاب کرده و min، max و target را مقداردهی کنید.

gauge

از قسمت data colors می توانید رنگ هر قسمت را تغییر دهید.

همانطور که مشاهده می کنید این گیج کامل نیست و بهتر است از گیجهای دیگر استفاده کنید. یکی از custom visualهای گیج Tachometer می باشد که می توانید در گوگل آن را پیدا کرده و استفاده کنید.

برای استفاده از custom visual باید ابتدا به حساب کاربری خودتان sign in کنید و سپس از قسمت Visualization روی علامت سه نقطه کلیک کرده و گزینه Import from marketplace را انتخاب کنید. و از قسمت Gauges  ویژوال مورد نظر را انتخاب کنید. و add را بزنید. (حتما باید اکانت power bi service داشته باشید)

روش دیگر این است که فایل ویژوال مورد نظرتان را دانلود کنید. پسوند فایل دانلود شده pbiviz می باشد. از قسمت Visualization روی سه نقطه کلیک کرده و گزینه Import from file را انتخاب کنید.

custom visual

gauge

درباره‌ی المیرا فرمانی

چندین سال تجربه کار در شرکتهای پخش و تولید دارم و در حال حاضر بعنوان کارشناس هوش تجاری فعالیت میکنم. مدرک کارشناس ارشد کامپیوتر دارم و علاقه مند به یادگیری مباحث هوش تجاری و داده کاوی هستم.

همچنین ببینید

Schedule refresh

درس هفتاد – Schedule refresh

Schedule refresh فقط برای حالت import در بانکهای رابطه ای استفاده می شود. و برای فایهای اکسل نمی باشد. بدین ترتیب می توانید یک برنامه جهت رفرش اطلاعات تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *