خانه / آموزش Power BI بابازاده / درس سی ام – Gauge

درس سی ام – Gauge

Gauge

ویژوال گیج کاربردهای بسیاری دارد ولی بهتر است از مدلهای custom visual استفاده کنید تا گیج های بهتری داشته باشد. بعنوان مثال می توان میزان فروش را با میزان هدف مقایسه کرد.  این ویژوال برای سنجش یک میزان نسبت به میزان هدف مناسب می باشد. برای ویژوال گیج باید سه فیلد مینیمم، ماکسیمم و هدف را مقداردهی کنید.

اگر در کسب و کار شما مقدار هدف مشخص نشده باشد باید بصورت دستی این مقدار را وارد کنید برای این کار در قسمت فرمت، گزینه Gauge axis را انتخاب کرده و min، max و target را مقداردهی کنید.

gauge

از قسمت data colors می توانید رنگ هر قسمت را تغییر دهید.

همانطور که مشاهده می کنید این گیج کامل نیست و بهتر است از گیجهای دیگر استفاده کنید. یکی از custom visualهای گیج Tachometer می باشد که می توانید در گوگل آن را پیدا کرده و استفاده کنید.

برای استفاده از custom visual باید ابتدا به حساب کاربری خودتان sign in کنید و سپس از قسمت Visualization روی علامت سه نقطه کلیک کرده و گزینه Import from marketplace را انتخاب کنید. و از قسمت Gauges  ویژوال مورد نظر را انتخاب کنید. و add را بزنید. (حتما باید اکانت power bi service داشته باشید)

روش دیگر این است که فایل ویژوال مورد نظرتان را دانلود کنید. پسوند فایل دانلود شده pbiviz می باشد. از قسمت Visualization روی سه نقطه کلیک کرده و گزینه Import from file را انتخاب کنید.

custom visual

gauge

درباره‌ی المیرا فرمانی

Avatar

همچنین ببینید

line chart

ویژگی های نسخه power bi report server may2020-بخش سوم

دو مورد از ویژگیهای جدید ورژن may2020 عبارت است از Dual axis for line charts و Rectangle select for visuals که در اینجا توضیح می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *