خانه / آموزش Power BI بابازاده / درس سیزدهم – خواندن دیتا از منابع اطلاعاتی

درس سیزدهم – خواندن دیتا از منابع اطلاعاتی

خواندن دیتا از فایل Excel

در نرم افزار Power BI Desktop برای خواندن دیتاها باید از منوی Home گزینه Get Date را کلیک کرده بعنوان مثال اگر دیتای شما فایل اکسل باشد باید گزینه Excel را انتخاب کنید و همچنین می توانید در ادامه کارتون اگر نیاز به شیت های دیگری داشتید به همین ترتیب آنها را بخوانید. روش خواندن فایل اکسل فقط Import می باشد. توجه کنید که در ظاهر فایل اکسل منبع بعد از استفاده در گزارشات تغییری ایجاد نکنید و حتی نام ستونها را تغییر ندهید چون بعدا گزارشات شما را بهم می ریزد، فقط می توانید ستون اضافه کنید و به هیچ وجه ستونی را پاک و یا تغییر نام ندهید.

خواندن دیتا از فایل Sql Server

از قسمت Get Data گزینه Sql Server را کلیک کنید. از Sql Server به دو روش می توانید دیتا را بخوانید.

  • Import
  • Direct Query

در روش Import دیتاها در Power BI کپی می شوند که در حال حاضر از این روش استفاده می کنیم. و همچنین حجم دیتاهایی که می توانند کپی شوند محدود است و با فشرده سازی خود Power BI نهایتا این حجم می تواند یک گیگا بایت باشد.

برای خواندن دیتا از Sql Server پنجره زیر باز می شود که باید نام سرور و دیتابیس را وارد کنید و مدل خواندن دیتا را تعیین کنید. همچنین می توانید در قسمت Advanced می توانید یک select و یا sp بنویسید و نتیجه آن را به Power BI ببرید.

data source

با اتصال به Sql Server می توانید از پنجره Navigator که باز شده است دیتابیس مورد نظر و جداول درخواستی را انتخاب کرده و دکمه Load را زده و دیتا خوانده می شود.

data source

درباره‌ی المیرا فرمانی

چندین سال تجربه کار در شرکتهای پخش و تولید دارم و در حال حاضر بعنوان کارشناس هوش تجاری فعالیت میکنم. مدرک کارشناس ارشد کامپیوتر دارم و علاقه مند به یادگیری مباحث هوش تجاری و داده کاوی هستم.

همچنین ببینید

Schedule refresh

درس هفتاد – Schedule refresh

Schedule refresh فقط برای حالت import در بانکهای رابطه ای استفاده می شود. و برای فایهای اکسل نمی باشد. بدین ترتیب می توانید یک برنامه جهت رفرش اطلاعات تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *