خانه / آموزش Power BI ماکروسافت / درس دوازدهم – اتصال به منابع داده در Power BI Desktop

درس دوازدهم – اتصال به منابع داده در Power BI Desktop

Power BI Desktop می تواند به طیف وسیعی از منابع داده، از جمله پایگاه داده های on-premises، فایل های اکسل و cloud services متصل شود. در حال حاضر بیش از ۵۹ سرویس مختلف cloud  نظیر GitHub و Marketo دارای اتصالات خاصی هستند و شما می توانید از طریق XML، CSV، text و ODBC به منابع عمومی متصل شوید. Power BI حتی داده های جدولی را مستقیما از یک URL وب سایت استخراج می کند! اما اجازه دهید با باز کردن Power BI Desktop و اتصال به داده ها از ابتدا شروع کنیم.

هنگامی که شما Power BI Desktop را راه اندازی می کنید و از Start Screen می گذرید، می توانید Get Data  (دریافت داده)  را از نوار در Home انتخاب کنید.

https://docs.microsoft.com/en-us/power-bi/guided-learning/includes/media/1-2-connect-to-data-sources-in-power-bi-desktop/1-2_1.png

ماهانه بروزرسانی های جدیدی برای Power BI Desktop قرار می گیریند که  در بخش Power BI Desktop What’s New   می توانید اطلاعات جدید بروزرسانی شده، پیوندهای وبلاگ و لینک دانلود را ملاحظه کنید.

در Power BI Desktop، انواع داده های مختلفی در دسترس هستند. برای ایجاد یک اتصال، یک منبع را انتخاب کنید. با توجه به انتخابتان، از شما خواسته می شود که منبع را در کامپیوتر یا شبکه خود پیدا کنید و یا برای تأیید درخواست خود به سرویس وارد شوید.

پس از اتصال، اولین پنجره ای که مشاهده می کنید Navigator است. Navigator، جدول ها یا موجودیت های (entities) منبع داده شما را نمایش می دهد و با کلیک روی آن ها پیش نمایشی از محتویات آن را می توانید ملاحظه کنید. سپس می توانید بلافاصله جدول یا موجودیت انتخاب شده را منتقل کنید و یا قبل از آن، با انتخاب Edit  اطلاعات را ویرایش، تغییر و پاکسازی کنید.

https://docs.microsoft.com/en-us/power-bi/guided-learning/includes/media/1-2-connect-to-data-sources-in-power-bi-desktop/1-2_3.png

با انتخاب دکمه Load در گوشه پایین سمت راست Navigator، جدول های مورد نظر خود را در Power BI Desktop انتخاب کرده تا بتوانید آنها را وارد Power BI Desktop کنید. اما ممکن است بخواهید قبل از بارگذاری آنها درPower BI Desktop ، تغییراتی را در آن جدول ها اعمال کنید. ممکن است فقط یک زیر مجموعه از مشتریان یا فقط اطلاعات فروش در یک کشور خاص را بخواهید. در این صورت، می توانید دکمه Edit را انتخاب کرده و داده ها را  قبل از انتقال به Power BI Desktop فیلتر کنید.

https://docs.microsoft.com/en-us/power-bi/guided-learning/includes/media/1-2-connect-to-data-sources-in-power-bi-desktop/1-2_4.png

در درس بعدی، ویرایش اطلاعات را شرح خواهیم داد.

منبع:

https://docs.microsoft.com/en-us/power-bi/guided-learning/gettingdata?tutorial-step=3

درباره‌ی حمیدرضا بابازاده

تحلیلگر ارشد و متخصص هوش تجاری در اتریش هستم و تجربه کار بعنوان مشاور و مدرس BI در شرکتهای مختلف رو دارم . بیش از 1300 ساعت سابقه تدریس دوره های Python , Power BI و Microsoft BI را در آموزشگاه سماتک و مجتمع فنی تهران دارم .

همچنین ببینید

درس پنجاه – معرفی Power BI Mobile

برای پیگیری داده ها زمانی که در حال حرکت هستید، می توانید از یکی از اپلیکیشن لمسی موبایل Power BI برای دستگاه های اندروید، iOS و یا ویندوز استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *