خانه / آموزش Power BI بابازاده / درس دهم – معرفی سایت Powerbi.com

درس دهم – معرفی سایت Powerbi.com

powerbi.com

سایت Powerbi.com

مرجع اصلی نرم افزار پاور بی آی سایت Powerbi.com می باشد. وارد سایت Powerbi.com شوید و با ایمیل شرکتی (اکانت یاهو و گوگل نمی پذیرد) یک اکانت رایگان بسازید. و می توانید وارد اکانت خود شده.

اطلاعات مفیدی در این سایت قابل مشاهده می باشد بعنوان مثال در قسمت Learn وبینارها، بلاگ، خبرهای تازه و آموزش هایی در رابطه با پاور بی ای موجود می باشد.

در قسمت Downloads ، دانلود Power BI Desktop موجود می باشد که در صورت نیاز باید از اینجا ورژن جدید را دانلود کنید.

Power BI Mobile همان اپلیکیشن موبایل می باشد.

 از آنجایی که ما با Power BI Report Server کار می کنیم، روی آن کلیک کرده و سپس در صفحه باز شده گزینه Advanced download options را بزنید، در صفحه ای که باز می شود جدیدترین ورژن را نشان می دهد و دکمه Download را بزنید.

در صفحه بعدی باید مواردی که می خواهید دانلود کنید را تیک بزنید، گزینه های PowerBIReportServer.exe و PBIDesktopRS_x64.msi را تیک بزنید و سپس دکمه Next را بزنید تا دانلود کند و نصب کند. قابل ذکر است که ویندوز شما باید ۸  و یا ۱۰ باشد و با ویندوزهای پایین تر کار نمی کند.

در قسمت System Requirements امکانات اولیه سیستم جهت نصب پاور بی ای را بیان کرده است که عبارتند از:

 .Net Framework 4.5.2 or later

Sql Server database Engine(2008 or later)

Sql Server Analysis Services

درباره‌ی المیرا فرمانی

چندین سال تجربه کار در شرکتهای پخش و تولید دارم و در حال حاضر بعنوان کارشناس هوش تجاری فعالیت میکنم. مدرک کارشناس ارشد کامپیوتر دارم و علاقه مند به یادگیری مباحث هوش تجاری و داده کاوی هستم.

همچنین ببینید

Schedule refresh

درس هفتاد – Schedule refresh

Schedule refresh فقط برای حالت import در بانکهای رابطه ای استفاده می شود. و برای فایهای اکسل نمی باشد. بدین ترتیب می توانید یک برنامه جهت رفرش اطلاعات تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *