خانه / آموزش Power BI بابازاده / درس بیست و هفتم – Pie chart

درس بیست و هفتم – Pie chart

Pie chart

این ویژوال بسیار محبوب می باشد. به شکل یک دایره است که به قسمتهای کوچکتری تقسیم می شود. باید دقت کنید که این تقسیم ها بیشتر از ۵ یا ۶ مورد نشود زیرا اگر تعداد آنها زیاد شود درک نمودار سخت می شود. در مثال زیر نسبت فروش هر کشور به کل فروش را نشان می دهد.

pie chart

اگر در قسمت Details فیلد Product را قرار دهیم فروش هر محصول را در هر کشور نشان می دهد. سعی کنید از Detail استفاده نکنید زیرا خیلی شلوغ می شود و زمان زیادی صرف تحلیل آن می شود.

pie chart

در قسمت Format این ویژوال، بخش Data lable دارای ویژگی های زیر می باشد. هر کدام را که می خواهید ببینید روی نمودار انتخاب کنید. غالباٌ مورد Category,Percent of total  بیشتر کاربرد دارد. و بهتر است legend را off کنید که فضای کمتری از صفحه را اشغال کند.

pie

درباره‌ی المیرا فرمانی

چندین سال تجربه کار در شرکتهای پخش و تولید دارم و در حال حاضر بعنوان کارشناس هوش تجاری فعالیت میکنم. مدرک کارشناس ارشد کامپیوتر دارم و علاقه مند به یادگیری مباحث هوش تجاری و داده کاوی هستم.

همچنین ببینید

Schedule refresh

درس هفتاد – Schedule refresh

Schedule refresh فقط برای حالت import در بانکهای رابطه ای استفاده می شود. و برای فایهای اکسل نمی باشد. بدین ترتیب می توانید یک برنامه جهت رفرش اطلاعات تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *