خانه / آموزش Power BI بابازاده / درس بیست و نهم – Map

درس بیست و نهم – Map

Map

این نمودارها به طور پیش فرض از موتور bing مایکروسافت استفاده می کنند تا بتوانند مختصات جغرافیایی که تعیین کرده اید را پیدا کنند.

map

اگر نام کشور را نداشتید می توانید از گزینه های Latitude و Longitude استفاده کنید. بعبارتی باید طول و عرض جغرافیایی را وارد کنید. بهتر است برای شهرهای ایران و مراکز استان ها از این روش استفاده کنید.

 

Filed map

این ویژوال تنها فرقی که با Map دارد این است که داخل مساحت آن کشور را پر می کند. اگر دکمه کنترل را نگه دارید و scroll کنید نقشه شما scroll می شود. این دو ویژوال نیاز به اینترنت دارند.

map

بعنوان مثال می توانیم خودمان یک جدول درست کنیم که در شکل زیر نشان داده شده است.

enter data

در قسمت Location فیلد cityname را قرار می دهیم. همانطور که می بینید در نقشه برای همه شهرها بجز Fars پر شده است برای اینکه بتوانیم استان Fars را نشان دهیم باید در صفحه دیتا مدل ، ستون cityname را انتخاب کرده و مراحل زیر را انجام دهیم. در واقع برای اینکه کل استان فارس را نشان دهد باید گزینه data category را به حالت County تغییر دهیم. دقت کنید که اسامی استانها را حتما درست بنویسد و بهتر است برای شهرها از طول و عرض جغرافیایی استفاده کنید.

data category

در واقع باید در دیتا مدل مشخص کنیم جنس آن ستون چیست. اگر اعداد ما طول و عرض جغرافیایی بود حتما در دیتا مدل نوع دیتای آن ستون را Latitude یا Longitude تعریف کنید تا در نقشه نشان داده شود.

در قسمت فرمت می توانید zoom buttons بگذارید.

filed map

درباره‌ی المیرا فرمانی

چندین سال تجربه کار در شرکتهای پخش و تولید دارم و در حال حاضر بعنوان کارشناس هوش تجاری فعالیت میکنم. مدرک کارشناس ارشد کامپیوتر دارم و علاقه مند به یادگیری مباحث هوش تجاری و داده کاوی هستم.

همچنین ببینید

Schedule refresh

درس هفتاد – Schedule refresh

Schedule refresh فقط برای حالت import در بانکهای رابطه ای استفاده می شود. و برای فایهای اکسل نمی باشد. بدین ترتیب می توانید یک برنامه جهت رفرش اطلاعات تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *