خانه / آموزش Power BI بابازاده / درس بیست و سوم – Waterfall chart

درس بیست و سوم – Waterfall chart

Waterfall chart

به این ویژوال چارت آبشاری می گویند. در مثال زیر مبلغ کل فروش در ستون total می باشد و همچنین مقدار فروش هر کشور را از فروش کل نشان می دهد.

Waterfall chart

وقتی از فیلد Breakdown استفاده کنیم این نمودار جالب می شود. در مثال زیر بین دسته بندی های مختلف، افزایش یا کاهش فروش خود را ببینید. همانطور که می بینید افزایش را با سبز و کاهش را با قرمز نشان می دهد.

Waterfall chart

دقت کنید در قسمت format این ویژوال، قسمت Sentiment colors می توانید تعیین کنید که افزایش و کاهش را با چه رنگهایی نمایش دهد. این رنگها بستگی به آن value که نمایش می دهید دارد. اگر value که نشان می دهید افزایش آن خوب باشد با رنگ سبز نشان می دهیم مثل مقدار فروش.

از طرف دیگر مواردی که افزایشش خوب نیست باید با قرمز نشان بدهیم مانند مقدار بدهی.

Breakdown : اگر تعداد این مورد را تغییر دهیم مثلا کاهش دهیم به تعدادی که تعیین کرده اید را در نمودار بصورت پله ای نشان می دهد و مابقی را other در نظر می گیرد. این گزینه برای خلاصه تر نشان دادن ویژوال کاربرد دارد.

درباره‌ی حمیدرضا بابازاده

تحلیلگر داده و متخصص هوش تجاری در اتریش هستم و تجربه کار بعنوان مشاور و مدرس BI در شرکتهای مختلف رو دارم . بیش از 1300 ساعت سابقه تدریس دوره های Microsoft BI و PowerBI رو در آموزشگاه سماتک و مجتمع فنی تهران دارم .

همچنین ببینید

power bi report server

درس هفتاد و یکم – نصب و کانفیگ power bi report server

برای دانلود فایل باید به سایت مایکروسافت رفته و از آنجا فایل power bi report server را دانلود کنید. برای نصب باید از حالت developer استفاده کنید. جایی که report serverرا نصب می کنید حتما باید sql server engine نصب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی (فقط عدد بنویسید) *